Tusze atramentowe w AGAWA.PL

Sublimacja

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Napełnianie systemu ciągłego zasilania (CISS) atramentem sublimacyjnym

Aby zaadoptować drukarkę atramentową do druku sublimacyjnego, należy wyposażyć ją w odpowiedni atrament. Może być on dostarczany w gotowych kartridzach lub opakowaniach zbiorczych np. 250 ml. Aby zmniejszyć koszty wydruku, klienci najczęściej wybierają rozwiązanie - tusz w butelce i system ciągłego zasilania (tzw. ciss). Postaramy się w prosty, obrazowy sposób przedstawić napełnianie takiego systemu oraz jego montaż w urządzeniu drukującym.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie systemu stałego zasilania (ciss). Standardowo zawiera: zestaw kartridzy z zamocowanymi chipami, zbiorniki na atrament połączone z kartridżami, prowadnice do mocowania rurek na obudowie drukarki oraz strzykawkę do napełniania.

Włączamy drukarkę, wciskamy przycisk "change cartridge" (oznaczony ikoną kropelki). Kiedy karetka przesunie się do środkowej pozycji, odłączamy zasilanie przez wyciągnięcie przewodu zasilającego z tyłu drukarki (pozwoli to na swobodne przesuwanie karetki podczas instalacji). Wyjmujemy z drukarki oryginalne naboje. Jeśli drukarka była używana, zaleca się przed instalacją nowego atramentu usunięcie resztek poprzedniego atramentu z głowicy przy pomocy płynu czyszczącego.

Po wyczyszczeniu napełniamy butelki atramentem do wysokości 2/3.

Napełnianie atramentem systemu ciss

Wkładamy zatyczki do większych otwórów, którymi nalewany był atrament sublimacyjny. W miejsce mniejszych otworów wkładamy odpowietrzniki. Ustawiamy butelki (zbioniki z atramentem) na stole na tym samym poziomie, co drukarka. Gdyby butelki stały za wysoko, atrament mógłby plamić wydruki, a nawet spłynąć do drukarki.

Na każdym z kartridzy (w zależności od modelu systemu), obok wejścia rurki ze zbiornika na atrament, znajduje się otwór zaślepiony gumową zatyczką. Należy ją wyjąć i przy pomocy strzykawki odessać powietrze z kartridza, aż tusz wypełni kartridz.

odsysanie powietrzaKiedy kartridz jest pełen, włóżyć zatyczkę. Upewniamy się, że atrament nie wraca do butelki. Procedurę powtarzamy, napełniając kolejno wszystkie kartridze.

Wkładamy kartridze do karetki w miejsce naboi, kartidze przekładamy przez większy otwór drukarki, rurki będą prowadzimy po belką. Do obudowy przyklejamy prowadnice rurek, odmierzając odpowiednią długość rurek w ten sposób, aby pozwolić karetce na swobodny ruch od jednej skrajnej pozycji do drugiej. Rurki nie powinny blokować ruchu karetki podczas pracy. Aby odpowiednio ułożyć rurki, można je zmiękczyć przez podgrzanie.

Po zainstalowaniu kartridzy przesuwamy głowicę w krańcowe prawe położenie (pozycja parkowania), podłączamy przewód zasilający i włączamy drukarkę. Drukujemy test dyszy z poziomu sterownika drukarki. Jeśli któraś z dysz nie jest drożna, korzystamy z procedury czyszczenia głowicy z poziomu sterownika drukarki, lecz nie więcej niż 2-3 razy. Po każdym czyszczeniu należy odczekać ok. 15 minut, powtórzyć operację i dopiero potem wykonać test dyszy. Jeśli to nie pomaga, pozostawiamy drukarkę na 2-3 godziny i po tym czasie ponownie czyścimy urządzenie. Istnieje prawdopodobieństwo, że atrament napowietrzył się podczas wlewania do butelek. Nalezy odczekać, aż bąbelki powietrza ulotnią się samoistnie. Butelki powinny być szczelnie zamknięte, co zapobiega wysychaniu atramentu. Na czas pracy należy otworzyć korki odpowietrzające (w miejsce korków włożyć odpowietrzniki). Po zakończeniu pracy (po całym dniu) zaleca się zamknąć otwory odpowietrzające.

Przy drukowaniu atramentem sublimacyjnym nie jest zalecane wyłączanie drukarki.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu prezentującego napełnianie napełnianie systemu ciss atramentem


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • Cofanie się tuszu do CISS Cofanie się tuszu do CISS

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

Płyn do udrażniania głowic - żółty wewnętrzny

Grupa:

Instrukcja obsługi płynu do czyszczenia głowic wymiennych (Hewlett Packard, niektóre serie Lexmark, Canon seria 2000/ 4000/ 5000). Niewielkie zanieczyszczenia: ręcznik nasączyć płynem do udrażniania i pozostawić głowicę (na ręczniku) w takiej pozycji, jak jest w drukarce na około 15-30 minut (max do 2 godzin), następnie przetrzeć szmatką okolicę dysz drukujących. Duże zanieczyszczenia: napełnia...

Atrament sublimacyjny do drukarek Epson

Grupa: Nadruki termotransferowe » Atrament sublimacyjny » Atrament do drukarek Epson » Atrament sublimacyjny do drukarek Epson

Atrament sublimacyjny do drukarek Epson oraz do innych urządzeń wyposażonych w piezoelektryczną głowicę drukującą np. Roland, Mimamki, Mutoh. Właściwości: wysoka stabilność perfekcyjne nasycenie kolorów bogata gama kolorów pozwala na bardzo dobre odwzorowanie drukowanej grafiki Atrament jest przeznaczony do wykonywania nadruków przy użyciu pras transferowych na wszystkie powierzchnie powlekane ...

Atrament sublimacyjny do drukarek Epson

Grupa: Nadruki termotransferowe » Atrament sublimacyjny » Atrament do drukarek Epson » Atrament sublimacyjny do drukarek Epson

Atrament sublimacyjny do drukarek Epson oraz do innych urządzeń wyposażonych w piezoelektryczną głowicę drukującą np. Roland, Mimamki, Mutoh. Właściwości: wysoka stabilność perfekcyjne nasycenie kolorów bogata gama kolorów pozwala na bardzo dobre odwzorowanie drukowanej grafiki Atrament jest przeznaczony do wykonywania nadruków przy użyciu pras transferowych na wszystkie powierzchnie powlekane ...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.