Gabloty prezentacyjne

Sublimacja

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Drukarka do sublimacji

Aby móc przenosić nadruki na różnego rodzaju powierzchnie, np. kubki, puzzle itp. potrzebna jest nie tylko odpowiednia prasa transferowa, ale również papier i atramanet. Najważniejszym elementem jest jednak drukarka, dzięki której grafika znajdzie się na papierze, a następnie na wybranym przez nas podłożu.

Drukarki sublimacyjne Epson i Ricoh

Na rynku nie ma typowych drukarek do sublimacji, dlatego też do tej technologii adaptowane są głównie urządzenia drukujące firmy Epson, np. Epson XP 215, WF 7015 czy urządzenia z serii L (Epson L1300). Tusz sublimacyjny dobrze współpracuje z drukarkami wyposażonymi w głowice piezoelektryczne, stąd w drukowaniu sublimacją tak doskonale sprawdzają się urządzenia marki Epson. Do takiej drukarki najlepiej zamontować system ciągłego podawania atramentu tzw. ciss - tusz z butelek przekazywany jest rurkami do kartridży znajdujących się w drukarce. Jest to bardzo proste i ekonomiczne rozwiązanie. W każdej chwili można uzupełnić poziom atramanetu sublimacyjnego bez wyłączania urządzenia.

Podczas używania drukarki do sublimacji nie należy robić długich przerw w drukowaniu (3 dni i więcej). Najlepiej codziennie wydrukować jakiś motyw lub wykonać chociaż test dysz z poziomu sterownika drukarki. Zapobiegnie to zasychaniu atramentu sublimacyjnego w głowicy. Odpowiednie użytkowanie i konserwacja pozwoli na dłuższą żywotność sprzętu.

Do druku sublimacyjnego używane są również drukarki Ricoh np. Ricoh SG 3110DN, które pracują z żelowym tuszem. Podobnej konsystencji atrament sublimacyjny można kupić do w/w drukarki jako gotowy do użytku kartridż. Drukarki żelowe są szybsze w porównaniu do Epsonów, a problem zasychania atramentu sublimacyjnego praktycznie nie istnieje. Nie ma jednak nic za darmo. Koszty atramentu sublimacyjnego żelowego są o wiele wyższe niż tuszu sublimacyjnego przeznaczonego do Epsonów. Sam wydruk jest podobny, a technika jego przenoszenia na żądaną powierzchnię niczym się nie różni. Wybór drukarki do sublimacji pozostawiamy Państwu.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • jaki papier do drukarkijaki papier do drukarki
  • Sublimacja na koszulkach kolorowychSublimacja na koszulkach kolorowych
  • jaka gramatura do sublimacjijaka gramatura do sublimacji
  • jaka drukarka do sublimacjijaka drukarka do sublimacji
  • parametry nadrukuparametry nadruku
  • drukarkadrukarka

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

BluePressLine 1 - prasa transferowa do powierzchni płaskich

Grupa:

Prasa transferowa do wykonywania nadruków na płaskich powierzchniach takich jak: koszulki, torby, puzzle, podkładki pod mysz, blachy itp. Szeroki zakres temperatur powoduje, że na prasie można wykonywać transfery z sublimacji, papierów do druku laserowego, folii flex i flock. Prasa wyposażona w funkcję ECO, która pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Po włączeniu funkcji ECO...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.