Atrament ocp do napełniania kartridży

Sublimacja

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Drukarka do sublimacji

Aby móc przenosić nadruki na różnego rodzaju powierzchnie, np. kubki, puzzle itp. potrzebna jest nie tylko odpowiednia prasa transferowa, ale również papier i atrament. Najważniejszym elementem jest jednak drukarka, dzięki której grafika znajdzie się na papierze, a następnie na wybranym przez nas podłożu.

Drukarki sublimacyjne Epson i Ricoh

Na rynku nie ma typowych drukarek do sublimacji, dlatego też do tej technologii adaptowane są głównie urządzenia drukujące firmy Epson, np. Epson XP 215, WF 7015 czy urządzenia z serii L (Epson L1300). Tusz sublimacyjny dobrze współpracuje z drukarkami wyposażonymi w głowice piezoelektryczne, stąd w drukowaniu sublimacją tak doskonale sprawdzają się urządzenia marki Epson. Do takiej drukarki najlepiej zamontować system ciągłego podawania atramentu tzw. ciss - tusz z butelek przekazywany jest rurkami do kartridży znajdujących się w drukarce. Jest to bardzo proste i ekonomiczne rozwiązanie. W każdej chwili można uzupełnić poziom atramentu sublimacyjnego bez wyłączania urządzenia.

Podczas używania drukarki do sublimacji nie należy robić długich przerw w drukowaniu (3 dni i więcej). Najlepiej codziennie wydrukować jakiś motyw lub wykonać chociaż test dysz z poziomu sterownika drukarki. Zapobiegnie to zasychaniu atramentu sublimacyjnego w głowicy. Odpowiednie użytkowanie i konserwacja pozwoli na dłuższą żywotność sprzętu.

Do druku sublimacyjnego używane są również drukarki Ricoh np. Ricoh Aficio SG 3100SNw lub Ricoh SG 3110DN, które pracują z żelowym tuszem. Podobnej konsystencji atrament sublimacyjny można kupić do w/w drukarki jako gotowy do użytku kartridż. Drukarki żelowe są szybsze w porównaniu do Epsonów, a problem zasychania atramentu sublimacyjnego praktycznie nie istnieje. Nie ma jednak nic za darmo. Koszty atramentu sublimacyjnego żelowego są o wiele wyższe niż tuszu sublimacyjnego przeznaczonego do Epsonów. Sam wydruk jest podobny, a technika jego przenoszenia na żądaną powierzchnię niczym się nie różni. Wybór drukarki do sublimacji pozostawiamy Państwu.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • jaki papier do drukarkijaki papier do drukarki
  • Sublimacja na koszulkach kolorowychSublimacja na koszulkach kolorowych
  • jaka gramatura do sublimacjijaka gramatura do sublimacji
  • jaka drukarka do sublimacjijaka drukarka do sublimacji
  • parametry nadrukuparametry nadruku
  • drukarkadrukarka

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

BluePressLine 1 - prasa transferowa do powierzchni płaskich

Grupa:

Prasy termotransferowe służą do przenoszenia grafik na docelowe podłoże przy użyciu wysokiej temperatury i nacisku. W zależności od wielkości i kształtu urządzenia, wyróżnia się prasy transferowe do powierzchni płaskich (koszulki, puzzle, torby itp.), prasy do kubków, do piłek, do talerzy lub innych nieregularnych przedmiotów. Termoprasy różnią się też od siebie sposobem otwierania (prasy ręczn...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.