Papiery

Sublimacja

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Sublimacja na cekinach

Zaskocz kreatywnością - twórz efektowne nadruki.

Dla wszystkich, którzy szukają innych ciekawych pomysłów na nadruki AGAWA.PL poleca produkt specjalny. Nie jest to folia flex o nowej strukturze czy neonowy flock albo papier transferowy. Są to cekiny do sublimacji. Przenosi się je na tkaniny za pomocą prasy transferowej.

Cekiny do nadruku występują w dwóch układach: tradycyjne, okrągłe ułożone w liniach oraz sześciokątne w układzie plastra miodu. Do wyboru mamy formaty A4, A5 oraz A6. Cekiny można aplikować na tekstylia o różnym składzie: bawełna, mieszanki bawełny i poliestru, poliester itp.

Nadruk wykonany za pomocą cekinów


Transfer cekinów rozpoczynamy od przygotowania pliku graficznego, który należy wydrukować na papierze do sublimacji w lustrzanym odbiciu. Następnie tworzymy formatkę z cekinów, dostosowując ich wielkość do zadrukowanego na papierze sublimacyjnym obrazka. Odrywamy ze spodniej części białą folię, a cekiny z folią transportową wgrzewamy na koszulkę. Folię transportową z cekinów zdejmujemy zaraz po otwarciu prasy. Następnie układamy zadrukowany papier na cekiny i wgrzewamy tak jak "zwykłą" sublimację. Papier zdejmujemy zaraz po transferze.


Dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie posiadają jeszcze prasy termotransferowej, a chcieliby samodzielnie wykonywać nadruki z cekinów AGAWA.PL poleca termowzory, czyli gotowe zestawy cekinów do samodzielnego wgrzewania. W tym przypadku do transferu wystarczy rozgrzane do maksymalnej temperatury żelazko. Pamiętać należy o wyłączeniu funkcji pary. Przy naprasowywaniu trzba użyć dużego docisku. Termowzory dostępne są w różnych kolorach i w różnym kształcie. Do wybory są min.: Wieża Eiffla , czaszka, delfiny, tygrys, kot, serce, gwiazda i wiele innych.


Nadruk wykonany za pomocą termowzorów


Transfer z wykorzystaniem cekinów i termowzorów daje możliwość tworzenia niestandardowych efektów graficznych, a nadruki nimi wykonane mogą być wykorzystywane zarówno jako ciekawa grafika w casualowym stylu jak i elegancki motyw na wielkie wyjścia. Użytkując je należy pamiętać o tym, by tkaniny z takimi nadrukami prać w temp. 30°C, wirować na niskich obrotach i prasować po lewej stronie.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

TexPrint XP HR - papier transferowy do sublimacji

Grupa: Nadruki termotransferowe » Papiery termotransferowe » Papiery do druku sublimacyjnego

Papier transferowy TexPrintXP-HR do drukarek atramentowych Epson z tuszami sublimacyjnymi do przenoszenia nadruków na jasne koszulki poliestrowe, kubki, talerze, puzzle, metale itp. Wszystkie podkłady do nadruku muszą być powlekane warstwą poliestru. gramatura: 90 g/m 2 format: A4 ilość: 1 arkusz

Swing S - prasa transferowa z zamykaniem równoległym, otwieranie automatyczne

Grupa:

Prasa transferowa z automatycznym otwieraniem (płyta grzewcza przemieszcza się w płaszczyĽnie równoległej i może odsuwać się automatycznie w prawo po zakończeniu czasu wgrzewania) do wykonywania nadruków na płaskich powierzchniach takich jak: koszulki, torby, puzzle, podkładki pod mysz, blachy itp. Nadruk możliwy jest także na grubszych powierzchniach, np. drewno czy płyty pleksi. Maksymalna gr...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.