Wzornik FLEX

Sublimacja

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Flockowanie nadruków

W biznesie zdobienia odzieży istnieje bardzo wiele technik, które są wykorzystywane przez klientów na całym świecie. W związku z tym, że z reguły, każda technika jest inna można tworzyć ciekawe efekty łącząc kilka z nich na docelowym elemencie, np. koszulce, fartuchu czy bluzie.

Jednym ze sposobów transferów na tkaniny jest nanoszenie napisów czy numerów z folii flock. Najpierw przygotowujemy plik w programie do grafiki wektorowej np. Corel Draw, następnie gotowy plik należy wyciąć z folii korzystając z plotera tnącego. Ostatnią fazą jest wgrzanie wyciętej folii na końcowym produkcie np. stroju piłkarskim. Tego typu transfery mają ograniczenie jeśli chodzi skomplikowanie wzoru. W związku z tym, że folia flock jest dość gruba, jest problem z wycinaniem i wybieraniem drobnych elementów. Pokusiliśmy się o testy sublimacji na bawełnie i papieru do flockowania. Efekty są dość ciekawe.Papier do flockowania1

Papier do flockowania2Jak to zrobić?

Na początek wykonujemy nadruk na koszulce, za pomocą prasy, techniką "sublimacji na bawełnie". Następnie na tak przygotowany transfer nakładamy papier do flockowania (włókna meszku nałożonego na papier podkładowy) i wykonujemy transfer. Zadrukowane wcześniej miejsca zostają pokryte meszkiem (flockowatą warstwą). Niezadrukowane pola pozostają puste tak jak ma to miejsce przy konwencjonalnej sublimacji. Flockowanie można wykonać na każdej koszulce niezależnie od jej koloru. Papier do flockowania występuje w formacie 35 x 50 cm w wielu kolorach. Nadruk jest trwały - tkaniny można prać w pralce. Takie flockowanie ma przewagę nad folią flock do cięcia. Dzięki niemu można przetransferować nawet najdrobniejsze elementy grafiki, bez potrzeby wycinania i tak pracochłonnego wybierania.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Dodaj własny komentarz


Captcha
AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.