Akcesoria magnetyczne

Termotransfer laserowy

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Nadruk na drewnie - jaką metodę wykonywania nadruków wybrać i dlaczego?

drewniana deska nadrukowana papierem Multitrans Forever

Drewno to najstarszy materiał wykorzystywany jako surowiec konstrukcyjny, wykończeniowy czy dekoracyjny.
Może być stosowane jako materiał na podłogi, meble, sprzęt sportowy, zabawki czy inne przedmioty użytku codziennego. W związku z coraz większym zainteresowaniem tym surowcem, powstają coraz to nowe metody ozdabiania.

Jak najlepiej wykonać nadruk na drewnie? Jaką techniką?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w naszym artykule.

Nadruk na drewnie możemy wykonać za pomocą:

  • sublimacji
  • termotransferu

Coraz częściej wykorzystywaną techniką wykonywania nadruków na drewnie jest termotransfer z drukarki laserowej. W przypadku tej technologii wykorzystujemy prasę termotransferową i specjalny papier: Techni Print HS Neenah lub Multitrans marki Forever.

Papier termotransferowy Multitrans Forever

Za ich pomocą możemy wykonywać nadruki na twardych i płaskich powierzchniach tj: blacha, pleksi i najczęściej wykorzystywane - drewno. Papiery dostępny są w dwóch formatach A4 i A3. Mogą być wykorzystywane do zadruku w kolorowej drukarce laserowej i kopiarce przy użyciu konwencjonalnych tonerów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną www.agawa.pl -> papiery transferowe, gdzie znajduje się lista kompatybilnych drukarek z tym papierem.

Wykonując nadruk za pomocą termotransferu nie musimy specjalnie przygotowywać powierzchni drewna, najlepiej jeśli byłaby ona biała, wówczas wszystkie kolory będą prawidłowo odzwierciedlane.

Wybraną grafikę drukujemy w odbiciu lustrzanym na drukarce laserowej, następnie przenosimy ją na drewno za pomocą prasy termotransferowej. W przypadku tej techniki wykonywania nadruków, niezbędna jest podkładka silikonowa, która eliminuje ewentualne nierówności na zadrukowywanej powierzchni.

Należy pamiętać, że kluczem do sukcesu w przypadku techniki termotransferowej jest: odpowiednia temperatura, czas wgrzewania i siła nacisku. Parametry te zależą od grubości, powierzchni drewna oraz zastosowanego nośnika. Do nadruków wykorzystujemy z regułyprasę z zamykaniem równoległym.

Technika termotransferu w zależności od powierzchni drewna jest odporna na zadrapania, ścieranie, wysoką temperaturę i promieniowanie UV.

Wybierając metodę sublimacji należy zacząć od nałożenia na podkład (drewno, sklejka) warstwy poliestrowej. Proponujemy użyć do tego specjalnych preparatów do powlekania - spray lub lakier. Poliester do powlekania występuje, zarówno w wersji bezbarwnej jak i białej.

nałożenie preparatu do powlekania na drewno

Po wyschnięciu preparatu nadrukowujemy żądaną grafikę na sklejkę. Wydruk do transferu wykonujemy na odpowiednim papierze sublimacyjnym np. TexPrint w drukarce z tuszami sublimacyjnymi. Następnie za pomocą prasy transferowej przenosimy go na sklejkę. GOTOWE!

W przypadku sublimacji i termotransferu koszty wykonania nadruków są relatywnie niskie, opłacalne nawet przy wykonywaniu pojedynczych nadruków.

Podczas każdej z wyżej wymienionych metod wykonywania nadruku na drewnie, podczas transferu zostaje przeniesiona tylko grafika (toner lub tusz).

Metod i technik wykonywania nadruków na powierzchniach twardych, drewnie czy sklejce jest kilka. Decydując się na jedną z nich należy zastanowić się przede wszystkim nad:

  • częstotliwością i ilością wykonywanych nadruków,
  • dostępnością materiałów i sprzętu do wykonywania nadruków,
  • oraz przeznaczeniem nadruku (jego trwałością i odpornością).

Zachęcamy do spróbowania!. W razie potrzeby zawsze możemy liczyć na specjalistów, którzy poprzez długoletnią praktykę, udział w szkoleniach i na bieżąco aktualizowaną wiedzą pomogą rozwiązać "transferowe" problemy.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • Wydruki na drewnie przeznaczone dla dzieciWydruki na drewnie przeznaczone dla dzieci

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

Multitrans - papier transferowy do drukarek z białym tonerem oraz CMYK na twarde powierzchnie

Grupa:

Papier termotransferowy do drukarek laserowych do transferu na twarde podłoża Wielkość: format A3 (29,7 x 42 cm) Gramatura: 140 g/m 2 Ilość: 1 arkusz Papier transferowy jest przystosowany do zadruku w większości dostępnych na rynku drukarek laserowych i kopiarek w palecie CMYK oraz CMYW (z białym tonerem) Papier A3 do termonadruków jest odpowiedni do wszelkich twardych, jasnych powierzchni: dre...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.