Folie FLEX i FLOCK do ploterów tnących

Termotransfer laserowy

Kategoria Nadruki

 1. Sublimacja
 2. Termotransfer laserowy
 3. Druk foliami flex i flock
 4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Papiery do druku laserowego - właściwości i zastosowanie

Technika termotransferowa wykorzystywana jest do znakowania tkanin, kubków, kufli, blaszek, ceramice, puzzli, podkładek pod mysz, drewna i innych gadżetów reklamowych. Nadruki na wybranych podłożach możemy wykonywać m.in. za pomocą papierów do druku laserowego. Zadrukowujemy je w kolorowej drukarce laserowej lub kopiarce, a następnie obraz przy użyciu prasy transferowej przenosimy na wybrany przez nas podkład.

W ofercie sklepu AGAWA.PL znajdują się papiery transferowe wykorzystywane do nadruków na różnego rodzaju podłożach. Porównując papiery do druku laserowego, ich zastosowanie i funkcje wyróżniamy:

I. Papiery transferowe do nadruku na białych i jasnych tkaninach:

 1. Neenah Image Clip Laser Light

  papier transferowy Image Clip Laser Light

  Papier transferowy Image Clip Laser Light przeznaczony jest do wykonania transferu grafik wektorowych na jasne i białe tkaniny: t-shirty, bluzy, podkładki pod mysz. Poza standardową drukarką laserową, może być użytkowany również w drukarkach laserowych z olejem silikonowym

  • gramatura: 120 g/m2
  • format: A4

  Film instruktażowy z wykonania nadruku papierem Nenah Image Clip Laser Light »

  Papier transferowy Neenah Image Clip Laser Light w sklepie www.agawa.pl »

 2. Neenah Techni Print EZP

  papier transferowy Techni Print EZP

  Papier Techni print EZP dedykowany jest głównie do transferu fotografii i obrazków na białe i jasne kolorowe tkaniny, takie jak t-shirty, bluzy, ale również skórę, podkładki pod mysz, podkładki pod kubek, puzzle i wiele innych tkanin Może być stosowany w tradycyjnych urządzeniach laserowych drukujących, ale również w drukarkach laserowych, które pracują z olejem silikonowym.

  • gramatura: 120 g/m2
  • format: A4, A3

  Papier transferowy Neenah Techni Print EZP w sklepie www.agawa.pl »

 3. Forever Classic Plus Universal

  papier transferowy Forever Classic Plus Universal

  Papier może być zadrukowywany w kolorowych urządzeniach laserowych (drukarkach i kopiarkach). Przeznaczony jest do nadruków fotografii i pejzaży ma koszulkach, torbach, podkładkach pod mysz. Używając papieru Forever Classic Plus Universal zaleca się "zamykanie" grafiki w prostokącie, kwadracie itp. oraz wycięcie jej po krawędzi wydruku.

  Maksymalna temperatura prania tkanin wynosi 40°C.

  • gramatura: 145 g/m2
  • format: A4, A3

  Papier transferowy Forever Classic Plus Universal w sklepie www.agawa.pl »

 4. Forever Five Star

  papier transferowy Forever Five Star

  Papier przeznaczony do zadruku w kolorowych drukarkach i kopiarkach z wysoką temperaturą wygrzewania. Rekomendowany do nadruku na jasnych tkaninach, podkładkach pod mysz i koszulkach, dodatkowo może być stosowany do nadruków na grubszych tkaninach ze strukturą, np. koszulkach polo.

  Papier doskonale odwzorowuje barwy, a nadruk dłużej niż w przypadku papieru Classic Plus Universal zachowuje swoją świeżość. Podobnie jak przy Classic Plus Universal obraz proponujemy drukować jako regularny kształt.

  Maksymalna temperatura prania tkanin wynosi 60°C.

  • gramatura: 155 g/m2
  • format: A4, A3

  Film instruktażowy z wykonania nadruku papierem Forever Five Star »

  Papier transferowy Forever Five Star w sklepie www.agawa.pl »

II. Papiery transferowe do nadruku na ciemnych i kolorowych tkaninach:

 1. Neenah Image Clip Laser Dark

  papier transferowy Forever Laser Dark

  Papier Image Clip Laser Dark jest dedykowany do transferu pełnokolorowych grafik (nie zawierających białego koloru) na ciemne i kolorowe tekstylia oraz inne podłoża (podkładki pod mysz, puzzle, skóra itp.). Dwuetapowy transfer zapewnia brak podtła, nie ma potrzeby wycinania grafiki na ploterze tnącym. Papier nie jest dedykowany dla zdjęć, bądź grafik o pastelowych i jasnych kolorach.

  Do wykonania nadruku papierem niezbędny jest papier silikonowy Antistick.

  Maksymalna temperatura prania tkanin wynosi 40°C.

  • gramatura: 120 g/m2
  • format: A4

  Papier transferowy Neenah Image Clip Laser Dark w sklepie www.agawa.pl »

 2. Neenah Laser 1 Opaque

  papier transferowy Neenah Laser 1 Opaque

  Papier transferowy Laser 1 Opaque przeznaczony jest do wykonania transferu wysokiej rozdzielczości zdjęć i grafik na ciemne i kolorowe tkaniny: t-shirty, bluzy, podkładki pod mysz, podkładki, puzzle, torby, okładki, papier, skórę, magnesy, drewnianą okleinę, nylon i inne. Poza standardową drukarką laserową, może być użytkowany również w drukarkach laserowych z olejem silikonowym.

  Do wykonania nadruku papierem niezbędny jest papier silikonowy Antistick.

  Maksymalna temperatura prania tkanin wynosi 40°C.

  • gramatura: 130 g/m2
  • format: A4

  Papier transferowy Neenah Laser 1 Opaque w sklepie www.agawa.pl »

 3. Neenah Image Clip Koncert Ts

  papier transferowy Forever Laser Dark

  Do transferu tylko białej grafiki na ciemne i kolorowe tkaniny bawełniane, poliestrowe oraz na mieszankach bawełny i innych tkanin (50% / 50%), takich jak t-shirt, torby, podkładki pod mysz, podkładki, skórzane akcesoria, papier i inne. Papier Image Clip Koncert TS przeznaczony jest do drukarek laserowych.

  Maksymalna temperatura prania tkanin wynosi 40°C.

  • gramatura: 120 g/m2
  • format: A4

  Papier transferowy Image Clip Koncert Ts w sklepie www.agawa.pl »

 4. Forever Laser Dark

  papier transferowy Forever Laser Dark

  Nadruk papierem możemy wykonywać na tkaninach bawełnianych, skórze oraz jeansie.

  Forever Laser Dark rekomendowany jest do zadruku w kolorowych kopiarkach i drukarkach laserowych oraz urządzeniach z wysoką temperaturą wygrzewania. Papier może być stosowany w drukarkach z olejem silikonowym.

  Transfer papierem Forever Laser Dark charakteryzuje się ostrymi, wyraźnymi konturami oraz wysoką jakością obrazu. Papier służy do nadruku wszelkiego typu grafiki, zdjęć i napisów wielokolorowych. Laser Dark w porównaniu z innymi papierami transferowymi do ciemnych tkanin jest mniej wyczuwalny na koszulce, co zwiększa komfort noszenia.

  Papier składa się z 2 warstw, co umożliwia nam wycinanie grafiki przy użyciu plotera tnącego posiadającego funkcję cięcia po obrycie.

  Do wykonania nadruku papierem niezbędny jest papier silikonowy Antistick.

  Maksymalna temperatura prania tkanin wynosi 40°C.

  • gramatura: 220 g/m2
  • format: A4, A3

  Film instruktażowy z wykonania nadruku papierem Forever Laser Dark »

  Papier transferowy Forever Laser Dark w sklepie www.agawa.pl »

 5. Forever Laser Dark No Cut (folia)

  papier transferowy Forever Laser Dark No Cut

  Folia Laser Dark No Cut przeznaczona jest do zadruku w kolorowej drukarce laserowej lub kopiarce. Wykorzystywana do nadruków na materiałach bawełnianych, poliestrowych, jeansowych i skórze.

  Rekomendowana do przenoszenia grafiki wektorowej o intensywnych kolorach. Stosując folie Forever Laser Dark No Cut nie można uzyskać białego koloru. Przejścia tonalne również nie są możliwe do uzyskania.

  Folia Laser Dark No Cut umożliwia szybkie wykonanie transferu bez konieczności wycinania grafiki, a tym samym użycia plotera tnącego. Na koszulkę lub inne podłoże przenoszony jest wyłącznie nadrukowany motyw.

  W zestawie znajdują się dwa nośniki: folia do zadruku oraz papier bazowy z klejem: B-Paper.

  Maksymalna temperatura prania tkanin wynosi 40°C.

  • gramatura: 120 g/m2
  • format: A4, A3

  Film instruktażowy z wykonania nadruku papierem Forever Laser Dark No Cut »

  Papier transferowy Forever Laser Dark No Cut w sklepie www.agawa.pl »

III. Papiery transferowe do nadruku na twardych powierzchniach:

 1. Neenah Techni Print HS

  papier transferowy Forever Mulitrans

  Papier Techni Print HS do druku laserowego do transferu grafik i zdjęć na białe i jasnokolorowe powierzchnie twarde. Polecany przede wszystkim do metali, płytek, kamieni, plastiku, skóry, szkła, ceramiki i innych twardych podkładów. Obraz, jaki chcemy przetransferować, drukuje się lewoczytelnie. Parametry wgrzewania mogą się nieznacznie różnić, w zależności od materiału, na jakim dokonuje się transferu.

  • gramatura: 130 g/m2
  • format: A3

  Papier transferowy Neenah Techni Print HS w sklepie www.agawa.pl »

 2. Forever Multitrans

  papier transferowy Forever Mulitrans

  Papier do druku laserowego, rekomendowany do nadruków na twardych, płaskich powierzchniach: kubkach, drewnie, blasze, płycie pleksi, metalach, zapalniczkach, długopisach, płytach CD itp.

  Podczas transferu papierem Multitrans przenoszona jest tylko wydrukowana grafika, bez podtła. Wykonując nadruki w technice termotransferu nie musimy powlekać podkładów poliestrem, w przeciwieństwie do procesu sublimacji.

  Papier może być zadrukowywany w kolorowych drukarkach laserowych lub kopiarkach nowej generacji z wysoką temperaturą wygrzewania.

  Dodatkowo Multitrans kompatybilny jest z drukarką OKI Pro 7411WT z białym tonerem, co umożliwia otrzymanie białego koloru na kolorowych i ciemnych powierzchniach.

  • gramatura: 140 g/m2
  • format: A4, A3

  Film instruktażowy z wykonania nadruku papierem Forever Multitrans »

  Papier transferowy Forever Multitrans w sklepie www.agawa.pl »

IV. Papiery do druku laserowego na puzzlach, powlekanym kartonie, drewnie, jedwabiu:

 1. Forever Variofilm

  papier transferowy Forever Variofilm

  Forever Variofilm to papier przeznaczony do użycia w kolorowych drukarkach laserowych i kopiarkach oraz we wszystkich urządzeniach pracujących z olejem silikonowym.

  Nadruk wykonany papierem Forever Variofilm charakteryzuje się fotorealistyczną jakością obrazu. Podczas transferu, podobnie jak w przypadku papieru Mulitrans przenoszona jest wyłącznie grafika, bez podtła.

  Do wykonania nadruku papierem niezbędny jest papier silikonowy Antistick.

  • gramatura: 160 g/m2
  • format: A4, A3

  Film instruktażowy z wykonania nadruku papierem Forever Variofilm »

V. Papier transferowy typu kalkomania do nadruku na zimno (naklejka wodna)

 1. Forever Waterslide

  papier transferowy Forever Waterslide

  Forever Waterslide to papier służący do nadruku na wszelkich podkładach, na których nie jest pożądane działanie wysokiej temperatury: szkło, metal, plastik, świece, plastikowe modele samolotów, samochodów.

  Papier zbudowany jest z dwóch warstw: papieru nośnego oraz folii, na którą przenoszony jest nadruk.

  • gramatura: 130 g/m2
  • format: A4, A3

  Film instruktażowy z wykonania nadruku papierem Forever Waterslide »

  Papier transferowy Forever Waterslide w sklepie www.agawa.pl »

VI. NOWOŚĆ! Papier transferowy do przygotowania szablonów do sitodruku

 1. Neenah Exostencil

  papier EXOstencil do przygotowania szablonów do sitodruku

  Neenah Exostencil to papier służący do wytwarzania i odzyskiwania szablonów do sitodruku bez użycia żadnych chemikaliów.

  Zadrukowuje się go w drukarkach laserowych. Szczególnie polecamy drukarkę OKI C833 i dobrej jakości prasę transferową, która zapewni jednakowy nacisk na całej powierzchni płyty.

  Zestaw składa się z dwóch nośników: papieru z brązową kratką oraz papier z żółtą kratką.

  • gramatura: 120 g/m2
  • format: A3

  Papier transferowy Neenah Exostencil w sklepie www.agawa.pl »


Wszystkie papiery dostępne w ofercie można zakupić już od 1 arkusza.


Zestawienie papierów do druku laserowego dostępnych na www.agawa.pl

Rodzaj podłoża
Nazwa papieru

Forever Classic Plus universal
Forever Five Star
Neenah Image Clip Laser Light
Neenah Techni Print EZP

Forever Laser Dark
Forever Laser Dark No Cut
Neenah Image Clip Laser Dark
Neenah Laser 1 Opaque

Forever Multitrans
Neenah Techni Print HS

puzzle, okładki, drewno, jedwab
Forever Variofilm

Forever Waterslide


Papiery do druku laserowego zadrukowuje się w drukarkach laserowych, które posiadają temperaturę utrwalania w granicach 170 - 200 °C.

Wykaz urządzeń kompatybilnych z papierami transferowymi marki Forever: »pobierz

Nadruki wykonywanie za pomocą papierów transferowych są trwałe i dobrze odwzorowują kolory. Należy jednak pamiętać, iż bez względu na to jaki papier został wykorzystany do wykonania nadruków lub jaki jest skład tkaniny, pranie należy wykonywać według zaleceń producenta, w temperaturze 40°C, na lewej stronie i z użyciem delikatnych środków piorących.

Papiery transferowe marki FOREVER posiadają certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 Class I

papiery transferowe Forever - certyfikat Oeko-Tex Standard 100 Class I

Produkty godne zaufania - certyfikowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badawcze (OEKO-TEX®) są przyjazne dla skóry, nie podrażniają i nie wywołują reakcji alergicznych. Produkty mogą być stosowane na ubranka dla dzieci poniżej 3 roku życia. Zapewniają bezpieczeństwo i eliminują ryzyko wystąpienia alergii. Produkty przyjazne środowisku. Po zakupie papieru możliwość otrzymania certyfikatu.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

Classic Plus Universal - papier transferowy A4 do drukarek laserowych na jasne tkaniny

Grupa:

Papier termotransferowy do drukarek laserowych na jasne tkaniny Wielkość: format A4 (21 x 29,7 cm) Gramatura: 135 g/m 2 Ilość: 1 arkusz Papier transferowy renomowanej marki FOREVER jest przystosowany do zadruku w większości dostępnych na rynku drukarek laserowych i kopiarek w palecie CMYK Papier A4 do termonadruków jest odpowiedni do jasnych tkanin (białe i pastelowe) Papier transferowy na biał...

Five Star - papier transferowy A4 do drukarek laserowych na jasne tkaniny - 1 arkusz

Grupa:

Papier termotransferowy do drukarek laserowych na jasne tkaniny Wielkość: format A4 (21 x 29,7 cm) Gramatura: 155 g/m 2 Ilość: 1 arkusz Papier transferowy renomowanej marki FOREVER jest przystosowany do zadruku w większości dostępnych na rynku drukarek laserowych i kopiarek w palecie CMYK Papier A4 do termonadruków jest odpowiedni do jasnych tkanin (białe i pastelowe) Papier transferowy na biał...

Laser Dark - papier transferowy do drukarek laserowych na ciemne i kolorowe tkaniny

Grupa:

Papier termotransferowy do drukarek laserowych na ciemne i kolorowe tkaniny Wielkość: format A4 (21 x 29,7 cm) Gramatura: 220 g/m 2 Ilość: 1 arkusz Papier transferowy jest przystosowany do zadruku w drukarkach laserowych i kopiarkach w palecie CMYK Papier A4 do termonadruków jest odpowiedni do ciemnych i kolorowych tkanin Papier do termotransferu do drukarki laserowej na czarne i kolorowe koszu...

Multitrans - papier transferowy do drukarek z białym tonerem oraz CMYK na twarde powierzchnie

Grupa:

Papier termotransferowy do drukarek laserowych do transferu na twarde podłoża Wielkość: format A4 (21 x 29,7 cm) Gramatura: 140 g/m 2 Ilość: 1 arkusz Papier transferowy jest przystosowany do zadruku w większości dostępnych na rynku drukarek laserowych i kopiarek w palecie CMYK oraz CMYW (z białym tonerem) Papier A4 do termonadruków jest odpowiedni do wszelkich twardych, jasnych powierzchni: dre...

Image Clip Laser Light - papier transferowy do drukarek laserowych na jasne tkaniny bez podtła

Grupa:

Uwaga! Nowe parametry wgrzewania w opisie! Papier termotransferowy do drukarek laserowych na jasne tkaniny bez podtła Wielkość: format A4 (21 x 29,7 cm) Gramatura: 120 g/m 2 Ilość: 1 komplet, czyli 2 arkusze (na jeden z arkuszy nanosi się nadruk z drukarki laserowej, natomiast drugi to papier transferowy z klejem) Papier transferowy amerykańskiej renomowanej marki NEENAH jest przystosowany do z...

Laser Dark No Cut - folia transferowa do drukarek z białym tonerem oraz CMYK na ciemne i kolorowe tkaniny

Grupa:

Folia termotransferowa do drukarek laserowych na ciemne i kolorowe tkaniny bez podtła Wielkość: format A4 (21 x 29,7 cm) Ilość: 1 komplet, czyli 2 arkusze (na jeden z arkuszy nanosi się nadruk z drukarki laserowej, zaś drugi to papier transferowy z klejem Doskonałe rezultaty osiąga się w połączeniu folii z laserówkami w palecie CMYW (z białym tonerem) Folia transferowa jest przystosowana do zad...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.