Wzornik FLEX

Druk foliami flex i flock

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Ploter tnący rolkowy - zasada działania

Ploter tnący jest urządzeniem, które służy do wycinania lub przecinania różnych materiałów. Jest podłączany do komputera przez port RS232 lub USB. Niektóre urządzenia mogą pracować w sieci. Sterowanie odbywa się poprzez program, który z reguły jest dostarczany razem z urządzeniem. Część ploterów tnących, posiadających sterowniki drukarkowe, może wycinać pliki wektorowe bezpośrednio z progamu graficznego Corel Draw czy Adobe Ilutrator.

Ploter tnący Graphtec CE5000

Rodzaje ploterów

Można rozróżnić plotery rolkowe, płaskie, grawerujące lub termiczne. Za pomocą plotera płaskiego można przecinać różnego rodzaju materiały, np. karton, pleksi itp. Urządzeniem grawerującym wykonamy napis np. w drewnie czy szkle. Ploter termiczny służy wycinania elementów przstrzennych np. w styropianie.

Bliżej zajmiemy się tymi pierwszymi ze względu na zastosowanie przy wykonywaniu transferu na koszulki. W ploterach rolkowych, np. Puma III, i-Craft czy Graphtec CE 6000, można wycinać wszystkie nośniki składające się z dwóch warstw, np. folia samoprzylepna, naklejki, folie flex czy flock. Przy odpowiednim ustawieniu ploter powienien przeciąć warstwę folii, bez naruszania warstwy podkładowej. Materiał przesuwany jest za pomocą rolek (po osi Y), do których dociskany jest rolkami dociskowymi, natomiast głowica porusza się po osi X (równolegle do rolki). W imaku głowicy zamontowany jest obrotowy nóż tnący.

Noże tnące są zróżnicowane pod względem kąta natarcia: 30 stopni, 45, 60. Dobiera się je odpowiednio do materiału, który będzie cięty. Przykładowo do folii flex stosuje się ostrze o kącie 45 stopni. Żywotność zależy od materiału z jakiego wykonany jest nóż, wycinanego nośnika oraz samego użytkownika. Głównymi parametrami pracy plotera jest prędkość cięcia, nacisk na nóż oraz offset noża. Ustawienia te (prócz offsetu), podobnie jak dobór noża, zależą od wycinanego medium.

Ploter tnący potrafi wyciąć plik wektorowy (wcześniej zamieniony na krzywe) zapisany w formacie np. EPS, PLT czy DXF. Mogą być to napisy, numery czy grafika. Aby wyciąć obraz (bmp lub jpg) po obrysie np. piłkę nożną ploter musi posiadać funkcję odczytu znaczników. Markery ustawia się w progamie graficznym. Dzięki nim właśnie możliwe będzie wycięcie różnych plików graficznych po konturze po wcześniejszym przygotowaniu pliku.

cięcie po obysie


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • ostrzeostrze
  • plotery rolkoweplotery rolkowe
  • rererererere
  • Jakie noże do jakich materiałówJakie noże do jakich materiałów
  • nóż do ploteranóż do plotera

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

Folia Flex Firstmark

Grupa:

Folia transferowa do ploterów tnących w kolorze czarnym. Wykonana z wysokiej jakości półmatowej folii vinylowej, zlaminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Grubość 110 mikronów. Można nanosić na bawełnę, bawełnę-poliester, poliester-akryl. Właściwości: folia jest cienka, rozciągliwa, folia nośna jest lekko klejąca. Folia posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 . Instrukcja - nowe parametry ...

Folia Flock pantone 165 C

Grupa: Nadruki termotransferowe » Folie transferowe » Folie transferowe Flock

Folia transferowa flock (pomarańczowa) do ploterów tnących. Jest to wysokiej jakości materiał na bazie włókien wiskozy. Dobrze łączy się z materiałami takimi jak: bawełna, poliester, mieszanki bawełny z poliestrem oraz naturalnymi i syntetycznymi tkaninami z wyjątkiem nylonu i tkanin impregnowanych wodoodpornie. Dzięki zastosowaniu wysokich i gęstych włókien posiada charakterystyczną fakturę (m...

Folia Flex Firstmark pantone 107C

Grupa:

OPIS PRODUKTU Folia transferowa do ploterów tnących w kolorze żółtym cytrynowym. Wykonana z wysokiej jakości półmatowej folii vinylowej, zlaminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Grubość 110 mikronów. Można nanosić na bawełnę, bawełnę-poliester, poliester-akryl. Właściwości: folia jest cienka, rozciągliwa, folia nośna jest lekko klejąca. Folia posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 . Inst...

Folia Flock pantone 201C

Grupa: Nadruki termotransferowe » Folie transferowe » Folie transferowe Flock

Folia transferowa flock do ploterów tnących w kolorze czerwonym. Jest to wysokiej jakości materiał na bazie włókien wiskozy. Dobrze łączy się z materiałami takimi jak: bawełna, poliester, mieszanki bawełny z poliestrem oraz naturalnymi i syntetycznymi tkaninami z wyjątkiem nylonu i tkanin impregnowanych wodoodpornie. Dzięki zastosowaniu wysokich i gęstych włókien posiada charakterystyczną faktu...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.