Wzornik FLEX

Druk foliami flex i flock

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Folia flex sublistop (subliblock)

Dobierając folię flex do nadruku na tkaninie kierujemy się przede wszystkim kolorem nośnika, który musi być dopasowany do naszej koszulki czy bluzy. Istotny jest również rodzaj materiału, na który będzie on naniesiony, np. poliester, czy bawełna. Często pomijamy to, w jakim procesie barwiona była tkanina, na którą zamierzamy wykonać transfer.

Tymczasem ma to duże znaczenie ze względu na przenikalność barwnika przez różnego rodzaju transfery. Za przykład posłużyć może tu nadruk ze "zwykłej" folii flex na szwie kolorowej koszulki. Z reguły producenci farbują nici specjalnym pigmentem, który migruje w nośnik transferowy, powodując jego zabarwnienie i "przebicie" na nadrukowany element.

Równie niechlubne "właściwości" posiadają koszulki sportowe barwione w procesie sublimacji. Wykonując na nich transfer z folii flex musimy liczyć się z tym, że już po kilku praniach, a czasem nawet już w procesie produkcji (transferu) numer czy nazwisko zrobione z folii flex zostaną przebarwione. Barwnik z koszulki zacznie migrować w strukturę folii.

Folia flex hotmark Sir biała sublistop

Aby temu zapobiec, można zastosować specjalną folię, Sublistop, która posiada bloker zapobiegający migracji koloru z tkaniny. Nawet przy dużej częstotliwości prań nie następuje przebarwienie folii. Nadruki można bez obaw wykonywać na tkaninach poliestrowych o intensywnych kolorach, kurtkach typu softshell itp.

Folię HeatFlex Sublistop wycina się na ploterze podobnie jak inne, dostępne na rynku, folie transferowe czyli w odbiciu lustrzanym. Tak wyprodukowane koszulki czy bluzy można prać w temperaturze nawet 80 stopni C.

Alternatywą dla folii Sublistop może być folia transferowa flex Revolution. Folia ta, przy aplikacji w niskiej temperaturze, zachowuje się jak folia sublistop tj. zapobiega migracji barwnika z tkaniny na którą aplikowana jest folia. Temperatura i czas wgrzewania zależy od rodzaju materiału, na który jest transferowana grafika. Transfer w niskiej temperaturze polecany jest szczególnie na ubrania robocze, kurtki typu softshell, czy koszulki barwione w procesie sublimacji.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • koszulka sportowakoszulka sportowa

Dodaj własny komentarz


Captcha
AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.