Płynne laminaty do ochrony wydruków

Druk foliami flex i flock

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Laser Flex - folia flex bez wybierania

Laser Flex? Co oznacza ta nazwa? Co kryje się pod pojęciem laser? Czym różni się ta folia od tradycyjnych folii flex?

Laser flex to matowa, poliuretanowa folia flex służąca do wykonywania nadruków transferowych na tkaninach bez potrzeby wybierania. Przy tradycyjnej folii flex, aby wykonać nadruk na koszulce, należy żądaną grafikę wyciąć na ploterze tnącym, wybrać niepotrzebne elementy z folii, a następnie przenieść ją na tkaninę za pomocą prasy termotransferowej.

Folia Laser Flex

Laser Flex to folia, która po wycięciu nie wymaga wybierania. Ploter laserowy CO2 wypala grafikę (niepotrzebne miejsca), która zaraz po tej operacji jest gotowa do bezpośredniego przełożenia na docelowy podkład. Folia jest umieszczona na papierowym podkładzie, który należy zdjąć po kilku chwilach od wykonania transferu.

Wyjątkowością tej folii jest wyeliminowanie żmudnego, przy wykonywaniu serii transferów procesu wybierania odpadów, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnego plotera tnącego. Pozwala to znacznie skrócić czas wykonywania nadruków, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Dzięki folii Laser Flex, w tym samym czasie jesteśmy w stanie wykonać więcej transferów na tkaniny.

Po wypaleniu grafiki, oczywiście w odbiciu lustrzanym, przekładamy Laser flex na koszulkę i wykonujemy transfer. Parametry, temperatura i siła nacisku jest podobna jak w przypadku tradycyjnych folii flex.

Rekomendowana do przenoszenia nadruków zarówno na bawełniane, jak i poliestrowe tkaniny. Występuje w kilku podstawowych kolorach: białym, czarnym, zielonym, granatowym, żółtym, czerwonym. Folia dostępna jest w rolkach 0,5m x 1mb. Nadruk wykonany folią jest miękki i rozciągliwy. Trochę przypomina transfer metodą sitodruku.

Wykorzystując folię do wycinania laserowego, w przeciwieństwie do zwykłych folii flex, na tkaniny możemy nanosić skomplikowane wzory i niewielkie elementy nieosiągalne do wycięcia na ploterze tnącym. Grafikę z folii flex możemy wypalać z przygotowanych plików *.jpg czy *.bmp, co pozwala nam na umieszczanie na koszulce np. fotografii.

Wykonany nadruk jest miękki, dobrze zachowuje się podczas prania i nie pęka. Poza tym samo wykonanie nadruku zajmuje bardzo niewiele czasu, a nadrukowywać możemy już nie tylko napisy i loga, ale także drobne detale, a nawet zdjęcia w jednym kolorze.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • czas wypalaniaczas wypalania

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

Koszulka Standard do nadruku

Grupa:

Czarna męska koszulka Unisex Classic do nadruku rozmiar: S gramatura: 150 g/m 2 ściągacz wzmocniony lycrą podwójne szwy na ramionachT-shirty z nadrukiem to najpopularniejszy sposób personalizacji odzieży. Koszulki do nadruków to również najczęściej stosowana odzież reklamowa. Nadruk na koszulkach może być wykonany sitodrukiem, techniką termotransferu (druk laserowy), folią flex lub flock.

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.