Akcesoria magnetyczne

Druk foliami flex i flock

Kategoria Nadruki

 1. Sublimacja
 2. Termotransfer laserowy
 3. Druk foliami flex i flock
 4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Rodzaje transferowej folii flex - zastosowanie i właściwości

Trwałe i efektowne zdobienia na tekstyliach to efekt znakowania folią flex i flock. Za ich pomocą możliwe jest przenoszenie grafiki wektorowej, napisów, loga firmowego na różne rodzaje odzieży: sportową, roboczą, jeans, materiały bawełniane i poliestrowe. Folie składają się z folii właściwej oraz przezroczystej folii transportowej. W większości przypadków folia transportowa jest klejąca, co ułatwia pozycjonowanie nadruków. Pod spodem właściwej folii znajduje się niewyczuwalna warstwa kleju, aktywująca się dopiero pod wpływem wysokiej temperatury.

Parametry wgrzewania danej folii (temperatura, nacisk, czas) są uzależnione od jej budowy i przeznaczenia.

Jakie są rodzaje folii flex? Czy każdy rodzaj folii możemy stosować na wszystkie tkaniny? Która folia sprawdza się lepiej na materiałach bawełnianych, która na poliestrze albo na materiałach rozciągliwych?

Porównując właściwości, wykorzystanie, wytrzymałość i kolorystykę folii flex wyróżniamy:

I. Folia Flex

 1. Folia flex - Firstmark

  folia flex- kolory podstawowe

  Folia transferowa z serii Firstmark do ploterów tnących dostępna w kolorach: białym, czarnym, szarym, różowym, czerwonym, pomarańczowym, żółtym, jasnoniebieskim, ciemnogranatowym, zielonym, srebrnym.

  Folia wykonana jest z wysokiej jakości półmatowej folii vinylowej, zlaminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Grubość folii waha się od 105 do 125 mikronów.

  Można ją nanosić na bawełnę, bawełnę-poliester, poliester-akryl. Nadaje się na T-shirty, ubrania robocze, bluzy itp.

  Właściwości: folia jest dość cienka, a folia nośna jest lekko klejąca.

  Folia posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co potwierdza fakt, iż folia nie zawiera szkodliwych substancji w stężeniu mogącym wpłynąć negatywnie na stan zdrowia człowieka, tym samym może być stosowana na ubrankach dziecięcych.

 2. Folia flex - Hotmark

  Folia transferowa do przenoszenia nadruków na tkaniny bawełniane, poliestrowe, akrylowe. Dostępna w bogatej kolorystyce: biały, czarny, czerwony, żółta, brązowy, jasnoniebieski, ciemnoniebieski, jasnozielony, jasnofioletowy, fioletowy, perłowy, chabrowy, złoty, srebrny. Dostępne są także w najmodniejszych w tym sezonie kolorach neonowych: żółtym, czerwonym, różowym, pomarańczowym, zielonym.

  Folia bardzo cienka i super rozciągliwa, a warstwa folii nośnej delikatnie klejąca.

  Folia flex hotmark różni się od folii flex grubością mikronów. Flex hotmark jest zdecydowanie cieńszy (50 mikronów), ich grubość jest dwukrotnie mniejsza od tradycyjnej folii flex. Rekomendowana na rozciągliwe tkaniny.

  Folia posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

 3. Folia flex – ze wzorem

  folia flex ze wzorem

  Folia transferowa używana najczęściej do nadruku numerów, napisów i prostych grafik, dostępna w 9 wzorach: różowa zebra, zebra, leopard, pantera, kobra, techno, czerwona krata, paski, jeans.

  Folię możemy transferować zasadniczo na każdy rodzaj tkanin: bawełna, poliester, jedwab. Folia ze wzorem jest cienka, jej grubość to 50 mikronów.

  Nadruki wykonane folią są elastyczne, doskonale pracują z materiałem, odpowiednie także do nadruku na czapkach.

 4. Folia flex brokatowa

  folia flex brokatowa

  Ozdobna folia flex występująca w 9 kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym, różowym, fioletowym, srebrnym, złotym, czarnym i białym.

  Do aplikowania na wszystkie rodzaje tkanin; bawełniane, poliestrowe, akrylowe.

 5. Folia flex ze strukturą

  folia flex ze strukturą carbon

  Folia wykonana z wysokiej jakości matowej folii poliuretanowej, zlaminowanej z klejem , który uaktywnia się podczas działania wysokiej temperatury, o grubości 100 – 110 mikronów. Do nanoszenia na bawełnie, bawełnę-poliester, poliester-akryl.

  Folia jest cienka i rozciągliwa, w ofercie dwa rodzaje struktur:

  • carbon w kolorze białym, niebieskim, czerwonym, złotym, czarnym
  • texas w kolorze białym, zielonym, fioletowym, zielonym, pomarańczowym

  Folia posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

  Nadruki folią dają wyjątkowy, przykuwający wzrok efekt.

 6. Folia flex do nylonu

  folia flex do nylonu

  Folia transferowa flex do przenoszenia nadruków na nylonowe tkaniny, dostępne w kolorze: białym, czarnym, czerwonym, zielonym, srebrnym, żółtym, pomarańczowym, neonowym zielonym, neonowym różowym, niebieskim, ciemnoniebieskim.

  Folia jest cienka, jej grubość to 50-60 mikronów. Folia nośna (transportowa) jest lekko klejąca.

 7. Folia flex - kolory metaliczne, krystaliczne, luminescencyjne (glow in teh dark) i odblaskowe

  folia flex odblaskowa

  Folie odblaskowe dostępne w 2 wersjach kolorystycznych:

  • tradycyjny odblaskowy
  • niebieskim

  Folie do nanoszenia na bawełnę, poliester, poliester-akryl o grubości 100 – 150 mikronów, podobnie jak zwykła folia flex. Rekomendowana do wykonywania aplikacji na kamizelkach bezpieczeństwa, np. dla służb mundurowych, ekip budowlanych.

  Tradycyjna folia odblaskowa posiada atest EN 471 klasa 2.

  Folia luminescencyjna, działa podobnie jak fosforyzujące wskazówki zegarów. Po naświetleniu światłem dziennym świeci w nocy. Folia rozciągliwa, dobrze współpracuje z materiałem. Czas świecenia jest zależny od stopnia naświetlenia folii.

I. Folia Flex do odzieży sportowej

 1. Folia flex perforowana

  folia flex perforowana

  Perforowana folia transferowa do ploterów tnących w kolorach: białym, czarnym, złotym.

  Folia wykonana z wysokiej jakości matowej folii poliuretanowej, zlaminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Grubość folii to 60 mikronów. Można ją nanosić na bawełnę, bawełnę-poliester, poliester-akryl.

  Perforowana struktura folii zapewnia lepszy komfort noszenia odzieży, sprawia, że materiał oddycha z nadrukiem. Rekomendowana do wykonywania numerów na stroje sportowe.

 2. Folia flex sublistop (subliblock)

  folia flex sublistop

  Folia transferowa przeznaczona do nadruków na koszulkach barwionych w procesie sublimacji. Posiada specjalny bloker, który uniemożliwia migrację barwnika z tkaniny na wykonany nadruk z folii. Nawet przy dużej częstotliwości prań nie następuje przebarwienie.

  Polecana do wykonywania nadruków na poliestrowych tkaninach o intensywnych kolorach, kurtkach typu softshell, strojach sportowych.

  Dostępna w 4 wersjach kolorystycznych: białej, czerwonej, pomarańczowej, żółtej.

I. Folia Flex do rozciągliwych materiałów

 1. Folia flex hotmark stretch

  folia flex hotmark strech

  Bardzo cienka i rozciągliwa folia flex, o grubości 50 mikronów. Nadruk wykonany z folii hotmark stretch bardzo dobrze pracuje z materiałem, jest rozciągliwy. Rekomendowany do nadruków na materiałach elastycznych, np. lycra, stroje kąpielowe.

  Folia w kolorze białym, czarnym, czerwonym, żółtym, ciemnozielonym, ciemnoniebieskim.

  Wszystkie transferowe folie flex dostępne są w sprzedaży na metry, począwszy już od 0,5 metra. Każda grafika z folii flex wymaga wycięcia na ploterze tnącym, a następnie wgrzania jej za pomocą pracy termotransferowej na materiał.

  Należy pamiętać, iż folię wycinamy ploterem tnącym zawsze "w odbiciu lustrzanym", aż do przezroczystej poliestrowej folii transportowe.

Przykładowa instrukcja video przedstawiająca sposób wykonania nadruku przy użyciu folii flex do obejrzenia »tutajFolia flex to nieograniczony dostęp do kolorów i wzorów. To możliwość uzyskania wyjątkowych, zaskakujących efektów na wszystkich rodzajach tkanin. Transfer z folii flex jest łatwy, a efekt długotrwały. Należy tylko pamiętać, o prasowaniu po lewej stronie i praniu w temperaturze zalecanej przez producenta.

do pobrania:
katalog folii flex i flock


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

 • Parametry cięciaParametry cięcia

Dodaj własny komentarz


Captcha
AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.