Towary do sublimacji

Nadruki

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

TexJet - maszyna do nadruku bezpośredniego na koszulkach

Coraz częściej przy wykonywaniu nadruków spotykamy się z pojęciem druku bezpośredniego na koszulkach.

Co to takiego?
Z czym można go porównać?
Jaka jest wytrzymałość takiego nadruku?
Na jakim materiale można go zastosować?

Postaramy się przybliżyć Państwu tę technologię i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.

Druk bezpośredni

Druk bezpośredni, jak sama nazwa wskazuje, polega na wydrukowaniu przygotowanego wcześniej pliku graficznego bezpośrednio na danym podkładzie, np. koszulce, bez potrzeby korzystania z nośnika transferowego: papieru czy folii. Na rynku pojawiło się kilka maszyn do tego typu wydruku. Jedną z nich jest urządzenie TexJet.

TexJet - drukarka do koszulek

Jest to drukarka oparta na wielkoformatowym urządzeniu drukującym z serii Epson Stylus Pro. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego atramentu możliwy jest wydruk na tkaninach bawełnianych, np. koszulkach, torbach, obrusach itp. Urządzenie wyposażone jest w 4 kasety z kolorami CMYK oraz w 4 kasety z białym atramentem. Tusz zamknięty jest w szczelnych kasetach, co zapobiega jego odparowywaniu.

Texjet jest wyposażony w stół roboczy o wymiarach 42 x 60 cm. Dzięki niemu można zadrukować powierzchnię o wymiarach 40 x 58 cm. Opcjonalnie dostępne są płyty o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Urządzenie wyposażone jest w odpowiednie oprogramowanie RIP, które umożliwia przygotowanie pliku graficznego bez dodatkowych programów. Za pomocą dołączonego oprogramowania można zaimportować większość plików wektorowych i rastrowych.

Jak wykonać nadruk na koszulce?

Należy naciągnać ją na stół roboczy tak, aby nie było zagnieceń i pofałdowań. Nie przeprasowujemy koszulki przed nadrukiem, jak to ma miejsce przy transferze z folii flex czy z papieru transferowego.

Przy nadruku na koszulkach ciemnych konieczne jest wcześniejsze przygotowanie powierzchni za pomocą specjalnego preparatu tzw. precoat. Polega to na aplikacji tego środka na powierzchnię tkaniny. W drugim etapie nadrukowywany jest obraz białym atramentem, a w końcowej fazie nanoszony jest faktyczny kolor.

Nadruk na koszulce białym atramentem przy użyciu maszyny do druku bezpośredniego

Nadruk w kolorze przy użyciu maszyny do druku bezpośredniego

Po wysłaniu pliku do drukarki, głowica przesuwa się po tkaninie wyrzucając atrament na jej powierzchnię. Proces jest podobny do zwykłego druku, z tym tylko, że w naszym przypadku podkładem jest koszulka, a nie papier lub folia.

Nadruk trwa ok. 3 minuty na koszulce białej, oraz ok. 5 minut na koszulce czarnej. Jest to czas łącznie z ripowaniem. Zużycie atramentu waha się w granicach 5g na wydruk formatu A4.

Po wydrukowaniu grafiki, nadruk należy utrwalić. Proces ten może być wykonany w tunelu suszącym lub za pomocą prasy transferowej. W przypadku użycia prasy, białą koszulkę należy utrwalać w temp. 160 stopni w czasie ok. 3 minut. Po takim utrwaleniu koszulka jest gotowa do użytkowania. Koszulki wykonane w tej technologii można prać w pralce w temp. ok. 60 stopni C.

Druk bezpośredni doskonale nadaje się jako uzupełnienie innych technik nadruków, np. sitodruku czy transferu. Nie ma tu ograniczenia jeśli chodzi o ilość wykonywanych nadruków. Może być to zarówno jedna, jak i sto koszulek.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

  • nadruk-czarna koszulkanadruk-czarna koszulka
  • cena zestawucena zestawu
  • wytrzymałość produktu wytrzymałość produktu
  • lycralycra
  • TexJet TexJet
  • jestem zainteresowanyjestem zainteresowany

Dodaj własny komentarz


Captcha
AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.