Płynne laminaty do ochrony wydruków

Nadruki

Kategoria Nadruki

  1. Sublimacja
  2. Termotransfer laserowy
  3. Druk foliami flex i flock
  4. Inne
Oferta materiałów i urządzeń Agawa.PL w zakresie wykonywania nadruków W naszej ofercie znajdują się folie Flex i Flock, papiery transferowe, prasy termotransferowe, plotery, akcesoria, atrament sublimacyjny, koszulki, kubki i inne materiały do nadruku.

Krem do trawienia w szkle

Nie masz pomysłu na prezent, potrzebujesz przykuć uwagę odbiorcy, a może po prostu chciałbyś ozdobić zwykłą szklankę, kufel czy szklany wazon?

Na rynku istnieją różne techniki zdobienia wyrobów szklanych, począwszy od wysokotemperaturowej kalkomanii po tampodruk i piaskowanie. Każda z nich daje inne zaskakujące efekty. Przykładowo korzystając z kalkomanii możemy wykonać nadruk wielokolorowy, piaskując natomiast uzyskamy efekt tzw. szronienia szkła.

Nowością na rynku jest krem do trawienia w szkle, za pomocą którego w prosty sposób możemy uzyskać efekt piaskowania na dowolnej szklanej powierzchni.

Etchall - krem do trawienia w szkle

Proces zdobienia jest naprawdę bardzo łatwy i co najważniejsze nie wymaga specjalistycznego sprzętu prócz plotera tnącego. Do przyozdobienia wyrobów szklanych potrzebujemy jedynie folii samoprzylepnej, folii transportowej i kremu do trawienia.

Rozpoczynając naszą zabawę ze szkłem należy w pierwszej kolejności zaprojektować grafikę w dowolnym programie graficznym do grafiki wektorowej, np. Corel Draw by móc przenieść ją w finalnym etapie na wybrane przez nas szkło.

Kolejną czynnością jaką należy wykonać jest wycięcie naszego motywu graficznego na dowolnej folii samoprzylepnej za pomocą plotera tnącego. Grafikę wycinamy bez odbicia lustrzanego. Po wycięciu należy wyjąć z folii niepotrzebne elementy, czyli w tym przypadku projektowaną grafikę. Pozostawiona dookoła folia tworzy nam szablon niezbędny podczas nakładania kremu.

Na tak przygotowaną folię naklejamy folię lub papier transportowy, a następnie ze spodniej strony folii samoprzylepnej zdejmujemy warstwę transportową. Szablon naklejamy na odtłuszczoną powierzchnię szklaną dociskając mocno naszą folię do szkła. Kolejną czynnością w ozdabianiu jest usunięcie folii transportowej i nałożenie równej warstwy kremu do trawienia w miejsca, z których wcześniej wyjęliśmy elementy folii. Proces trawienia szkła trwa około 15 minut. Po upływie określonego czasu usuwamy krem z powierzchni szklanej. Krem jest bardzo wydajny i nadaje się do ponownego wykorzystania, w związku, z czym możemy z powrotem przełożyć go do pojemnika. W ostatnim etapie myjemy nasze szkło pod bieżącą wodą i ściągamy folię samoprzylepną.

Szklanka wytrawiona kremem etchall

Nasze szkło jest już przyozdobione i przypomina efekt piaskowania.

Krem do trawienia w szkle to łatwy i bardzo efektowny sposób by nadać zwykłej szklance, kubkowi czy wazonowi charakteru. Zachęcamy do tworzenia ciekawych kompozycji plastycznych w postaci wgłębień i żłobień na kieliszkach, szklankach, kubkach, flakonikach, lustrach i innych powierzchniach szklanych, zarówno płaskich jak i owalnych. Wyżłobione elementy są bardzo trwałe, a przyozdobione szkło można myć w zmywarce. Zastosowanie kremu do trawienia umożliwia szybkie naniesienie grafiki na szkło bez użycia skomplikowanego urządzenia.


Komentarze i pytania do tego artykułu

Prosimy zadawać pytania dotyczące tematyki artykułu (wpisy moderowane)

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Dodaj własny komentarz


Captcha

Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

Krem do trawienia w szkle Etchall

Grupa: Nadruki termotransferowe » Preparaty do powlekania

OPIS PRODUKTU Preparat w postaci kremu do trawienia w szkle. Służy do zdobienia szkła: kubków, kufli, kieliszków, szklanek oraz luster itp. Pozwala samodzielnie wykonać wzory na szkle. Wytrawiona grafika na szklance czy kubku przypomina piaskowanie. Krem do trawienia z powodzeniem zastępuje grawer na szkle. Efekt trawienia jest nieodwracalny. Preparat jest przeznaczony do wielorazowego użytku. ...

AGAWA.PL - Największy sklep z materiałami do nadruków
Oferta
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.