www.termotransfer.pl

Biały toner do drukarek laserowych HP i nie tylko

Biały toner do drukarek laserowych HP i nie tylko
2017-07-14
Kaseta z białym tonerem - rozwiązanie umożliwiające tanie i łatwe drukowanie na biało w zwykłej drukarce laserowej. Dzięki białemu tonerowi możliwe jest wykonywanie wydruków na czarnych i kolorowych papierach i kartonach, foliach prezentacyjnych i samoprzylepnych. Niezwykle przydatne do projektowania unikalnych zaproszeń, ulotek, wizytówek, papierowych torebek, czy kart menu. Przy zastosowaniu odpowiednich papierów transferowych można wykonywać nadruki w białym kolorze na ciemnych koszulkach, blachach czy kubkach.Kasetę z białym tonerem montuje się w miejsce kasety Black. Operacja wygląda dokładnie tak samo jak przy wymianie zwykłych tonerów. Po wymianie tonera na biały drukarka będzie pokazywała w sterowniku i na wyświetlaczu kolor Black. Po wymianie tonera drukarka będzie pracowała w konfiguracji CMY+W. Kolor czarny nie będzie drukowany.Polecane do druku grafik wektorowych. Aktualnie dostępne tonery gotowe z białym tonerem do drukarek laserowych znajdą Państwo na stronie: Białe tonery do drukarek laserowychBiały toner na koszulce

Najczęściej zadawane pytania:

1. Do jakiej drukarki można zainstalować biały toner? Toner może być zainstalowany do "zwykłej" drukarki laserowej.

2. Czy toner biały można zainstalować w drukarce monochromatycznej czy kolorowej? Biały toner można zainstalować zarówno w drukarce monochromatycznej jak i CMYK. Kartridż z białym tonerem jest dedykowany do konkretnego modelu urządzenia drukującego.

3. Gdzie montuje się biały kartridż? Kartridż z białym tonerem montuje się w drukarce w miejsce tonera czarnego.

4. Czy przy wymianie tonera z czarnego na biały konieczna jest konfiguracja urządzenia drukującego? Nie, urządzenie konfiguruje się tak jak zwykle, czyli przy wymianie tonerów.

5. Czy konieczna jest wymiana chipa zliczającego w białym kartridżu przy jego montażu w drukarce? Nie, kaseta z białym tonerem ma swój chip zliczający.

6. Jak drukarka rozpoznaje, że ma zainstalowany biały toner? Drukarka nie rozpoznaje go fizycznie jako biały. Nadal widziany jest jako toner Black.

7. Do czego można wykorzystać druk białym tonerem? Drukarkę z zainstalowanym białym kolorem można wykorzystać do druku zaproszeń, dyplomów, kartek okolicznościowych, folii prezentacyjnych oraz wszędzie tam gdzie jest potrzeba druku białym kolorem.

8. Jak przygotować plik do druku białym kolorem? Aby wydrukować plik w białym kolorze należy przygotować go w programie w kolorze czarnym.

9. Czy przy użyciu drukarki z zainstalowanym białym tonerem można wydrukować wielokolorową grafikę? Taką grafikę można wydrukować, pod warunkiem, że nie będzie na niej koloru czarnego. Powinna to być grafika wektorowa. Nie ma możliwości druku zdjęć.

10. Czy można ponownie wymienić kartridż biały na kartridż z czarnym tonerem? Tak, można to zrobić.

11. Czy korzystając z białego tonera można wykonać transfer na koszulce czy kubku? Oczywiście można wykonać taki transfer.

12. Jakich papierów transferowych można użyć do białego tonera? Można wykorzystać wszystkie papiery transferowe, które są dedykowane do drukarek OKI WT. Wcześniej jednak należy sprawdzić czy urządzenie drukujące będzie je obsługiwać. Chodzi głównie o temperaturę panującą w module utrwalania.

13. Czy można dwukrotnie wydrukować ten sam papier transferowy, aby uzyskać wszystkie kolory na wydruku, po zamianie tonerów? Wszystko zależy od papieru transferowego, czy nie zakleszczy się w module utrwalania przy drugim przebiegu.

14. Czy istnieje możliwość druku białego i czarnego jednocześnie? Nie ma takiej możliwości, ponieważ drukarka ma zainstalowaną tylko jedną kasetę z tonerem białym lub czarnym.

15. Jaka jest wydajność białego tonera? Jest to zależne od modelu drukarki do której jest dedykowany. Wydajność jest podana na stronie www.

16. Czy do kasety z białym tonerem można dosypać biały toner z innej firmy? Nie, proszek nie może być mieszany z proszkiem od innego dostawcy.

17. Czy możliwe jest drukowanie białym tonerem na folii samoprzylepnej do drukarki laserowej? Tak, jest to możliwe. W drukarce należy wybrać ustawienie dedykowane dla folii.

18. Jakiej gramatury papierów można używać w drukarce z zainstalowanym białym tonerem? O gramaturze papieru decyduje sterownik drukarki.

19. Czy możliwy jest druk białych przejść tonalnych białym tonerem? Jest możliwy, z tym, że projekt musi być przygotowany w kolorze czarnym.

20. Czy biały toner współpracuje z tonerami alternatywnymi? Pracuje zarówno z tonerami oryginalnymi, jak i alternatywnymi.

21. Czy w ofercie sklepu AGAWA.PL znajdują się białe tonery w butelkach, aby można samodzielnie uzupełnić kartridż? Nie, są tylko gotowe kasety z białym tonerem.

22. Czy biały toner będzie współpracował z papierami transferowymi innymi niż Forever czy Neenah? Nie były przeprowadzane takie testy.

23. Czy w razie awarii chipa zliczającego w białym tonerze można zamontować tam chip z koloru Black? Tak, można to zrobić.

Udostępnij