www.termotransfer.pl

Praktyczna Sztuka, czyli Blachy z Nadrukiem Sublimacyjnym i ich szerokie zastosowanie

Praktyczna Sztuka, czyli Blachy z Nadrukiem Sublimacyjnym i ich szerokie zastosowanie
2024-02-16
Szeroki wybór blach przystosowanych do nadruków sublimacyjnych powoduje, że mają one wszechstronne zastosowanie w życiu codziennym. Różne kolory, powierzchnie, kształty i grubości są wykorzystywane do przygotowywania różnego rodzaju trwałych nadruków.

Blachy sublimacyjne mogą mieć powierzchnię matową, błyszczącą, perłową, satynową czy szczotkowaną. Nadruk na każdej z tych powierzchni da inny, unikalny efekt wizualny, który w zależności od potrzeb możemy dowolnie wykorzystać.

Indywidualność nadruków sublimacyjnych na blachach podkreśla również mnogość kształtów i grubości. Od prostokątnych, przez okrągłe do bardziej skomplikowanych form, blachy sublimacyjne mogą pełnić wiele funkcji.

Najpopularniejszym zastosowaniem blach są tabliczki z podziękowaniami. Na dowolny rozmiar metalu, nanosi się metodą sublimacji wybrany nadruk, który będzie przypominał o danym wydarzeniu przez lata. W celu dopełnienia efektu, blachy przytwierdza się do drewnianych podkładów w odpowiednim rozmiarze. Całość z kolei elegancko zaprezentuje się w specjalnym etui. Często takie podziękowania są wręczane wyróżnionym pracownikom lub kończącym swą karierę emerytom. To również popularne pamiątki komunijne lub podziękowania dla rodziców.

Metale do nadruku

Kolejne praktyczne zastosowanie metali to tabliczki na drzwi, z nadrukowanymi nazwiskami i stanowiskiem. Nieco większe rozmiary można też spotkać jako oznaczenia numerów posesji, tabliczki informacyjne (np. godziny przyjęć) czy tabliczki ostrzegawcze (kierunkowe, znaki zakazu, itp.)

Metale do nadruku

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. blachy okolicznościowe, np. zabawne rejestracje samochodów dla nowożeńców, mini rejestracje z imieniem kierowcy czy śmiesznym tekstem.
Do tabliczek okolicznościowych zaliczamy także te w kształcie tarczy, które najszerzej spotkamy w branży pogrzebowej lub jako alternatywę do standardowych, prostokątnych tabliczek z podziękowaniami.

Tablica okolicznościowa

Oryginalnym i ciekawym rozwiązaniem są również nietuzinkowe wizytówki aluminiowe. Z pewnością pozostaną na dłużej w pamięci niż zwykłe wizytówki papierowe, są też odporne na np. zalanie. Zasublimowane w ciekawy sposób na pewno przyciągną uwagę.

Wizytówki aluminiowe

Szerokie zastosowanie blach znajdziemy również w branży sportowej. Począwszy od małych tabliczek na puchary i trofea, po okrągłe krążki do medali. Łatwy sposób wykonania dowolnego nadruku powoduje, że cieszą się duża popularnością w tej dziedzinie życia.

Niesamowite efekty wizualne możemy osiągnąć drukując barwne i pełne nasyconych kolorów plakaty czy zdjęcia na metalu. W zależności od powierzchni, możemy osiągnąć bardzo ciekawe rezultaty. To samo zdjęcie zasublimowane na metalu da zupełnie inny rezultat niż włożone do zwykłej ramki. Plakaty, czy zdjęcia pamiątkowe na blachach wpasowują się do nowoczesnych wnętrz, idealnie dopełniając ich wystrój.

Metale do nadruku Metale do nadruku

Wszystko to sprawia, że nadruki sublimacyjne na blachach to nie tylko sposób na wyrażenie kreatywności, ale również praktyczne rozwiązanie, które dostosowuje się do różnych potrzeb i preferencji. Dzięki nim każde wydarzenie staje się niepowtarzalne, a pamiątki są trwałe i wyjątkowe. Zobacz na naszym kanale różne rodzaje blach oraz jak wykonać nadruk na metalu
Udostępnij